Wednesday, March 17, 2021

Kredyt gotówkowy - na co zwrócić uwagę?

Kredyt gotówkowy to produkt, z którego korzysta wiele osób. Pomaga on w problemach finansowych, albo w nieprzewidzianych wypadkach, ratując nas dodatkową gotówką. Co warto o nim wiedzieć?

Jeśli potrzebujesz dodatkowych pieniędzy możesz zwrócić się do banku z wnioskiem o kredyt gotówkowy. Pożyczone w ten sposób środki możesz przeznaczyć na dowolny cel. Przydadzą się więc podczas remontu, kupna samochodu czy zagranicznych wakacji. Na co warto zwrócić uwagę wybierając najlepszy kredyt?

Kredyt gotówkowy cieszy się ogromną popularnością. Dzieje się tak z różnych powodów. Czasami zabraknie nam oszczędności, innym razem pojawią się pilne wydatki, na które nie mamy pieniędzy. Wtedy możemy spróbować pożyczyć od innych, jeśli jednak nie mamy od kogo pożyczyć, wtedy z pomocą może przyjść nam bank i kredyt gotówkowy. Banki wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów przygotowują coraz ciekawsze i bardziej konkurencyjne oferty. Rezygnując ze skomplikowanych procedur. Dlatego coraz łatwiej jest uzyskać kredyt gotówkowy. Większość z nich cechuje minimalna ilość formalności. Dodatkowy atut kredytu stanowi fakt, że pieniądze możemy przeznaczyć na dowolny cel.

Poszukując kredytu gotówkowego powinniśmy odpowiedzieć sobie na trzy pytania: Jakiej kwoty potrzebujemy – kredyt może wynosić nawet 200 tysięcy złotych, pod warunkiem osiągania odpowiednio wysokich dochodów. Nie bez znaczenia jest też historia kredytowa, czyli spłacane w terminie zobowiązania z przeszłości. Standardowa wysokość kredytu gotówkowego waha się pomiędzy tysiącem a 100 tysiącami złotych. Zastanówmy się również, jaka rata kredytowa nie obciąży nas przesadnie w stosunku miesiąca. Zastanówmy się też, jaka długość kredytu chodzi nam po głowie. Im dłuższy okres spłaty tym oczywiście niższa rata, ale też wyższy całkowity koszt kredytu. Dlatego warto się nad tym zastanowić. Na którymś etapie warto też zastanowić się nad tym, czy kredyt gotówkowy to faktycznie jedyne rozwiązanie, które wchodzi w grę. Następnie, gdy już określimy nasze potrzeby oraz możliwości, należy przystąpić do poszukiwania kredytu. Czeka nas więc przeglądanie dostępnych ofert kredytowych. Warto sprawdzić oferty przynajmniej kilku banków. Pozwoli nam to rozeznać się w obecnych promocjach. W pierwszej kolejności warto sprawdzić oferty dostępne w naszym banku. Czyli tam, gdzie posiadamy konto osobiste. Czasami banki oferują korzystniejsze propozycje stałym klientom. Nie jest to jednak reguła, dlatego koniecznie porównajmy oferowane nam kredyty. Niskie oprocentowanie to nie wszystko, dlatego zawsze porównujmy wszystkie parametry. Czasami niektóre banki mają ciekawe oferty dla nowych klientów. Dlatego warto przeszukać Internet i nie decydować się na pierwszy lepszy kredyt. Jeśli przeszukiwanie stron internetowych w celu znalezienia najbardziej opłacalnego kredytu nas męczy, w takim razie z pomocą mogą przyjść nam liczne porównywarki kredytów. Po wpisaniu parametrów otrzymamy wyniki.

Wednesday, January 13, 2021

Rola pośrednika kredytowego w wyszukiwaniu oferty kredytu konsolidacyjnego

O tym, że w naszym kraju funkcjonuje mnóstwo banków, chyba nie trzeba nikomu mówić. Każdy z tych banków ma swoją ofertę, której częścią są różne modele kredytu konsolidacyjnego. Własnoręczny wybór optymalnej oferty jest zatem bardzo trudny, jeśli wręcz niemożliwy. Oczywiście konkretna ofertę łatwo wybrać. Pytanie, czy będzie ona dla nas opłacalna.

Ostatnie miesiące dowiodły, że sytuacja w polskiej bankowości wcale nie jest tak stabilna, jak mogłoby się to wydawać. Koronawirus – o którym zresztą tak dużo się mówi – wywołał trzęsienie na rynkach, które prowadzi do ciągłych zmian w polityce banków. Trudno sobie wyobrazić sytuację, by samemu, na własną rękę, szukać w tym gąszczu danych optymalnej oferty dla siebie. I właśnie dlatego, warto skorzystać z pomocy wykwalifikowanego doradcy.

Ale zaraz, zaraz…

Doradca doradcy nie jest równy! Zanim „zatrudnimy” wybraną osobę, warto sprawdzić, czy nie jest ona powiązana z określonym bankiem. Skorzystanie z pomocy doradcy, który pracuje dla konkretnego banku, to tak naprawdę strzał w stopę i pieniądze wyrzucone w błoto. O wiele lepszym rozwiązaniem jest zapukanie do profesjonalnej agencji doradczej, która ma dostęp do szeregu różnych ofert bankowych. Jest to istotny atut, gdyż dzięki niemu, możemy wybierać pomiędzy ofertami, o których wcześniej… nie mieliśmy pojęcia. Tak jest chociażby w przypadku ofert promocyjnych, do których dostęp można uzyskać tylko po spełnieniu określonych warunków (obciążenie karty kredytowej, miesięczne wpływy itd.).

W czym pomoże doradca kredytowy w kwestii kredytu konsolidacyjnego?

Rola doradcy kredytowego nie ogranicza się wyłącznie do zwyczajnego doradztwa. Profesjonalny specjalista pomoże również w:

  • wyszukaniu optymalnej oferty, która nie tylko będzie najtańsza, ale też będzie najkorzystniejsza jeśli chodzi o profil posiadanych zobowiązań i aktualną zdolność kredytową,
  • przygotowaniu pełnej dokumentacji, którą – w międzyczasie – trzeba będzie aktualizować o kolejne pozycje; dotyczy to również aktualizowanych wartości niespłaconych zobowiązań wobec banków i parabanków,
  • ułatwieniu podjęcia decyzji co do zaciągnięcia dodatkowych środków finansowych; większość bankowych ofert pozwala skorzystać z dodatkowych pieniędzy, dzięki którym można np. zwiększyć swoją rezerwę finansową na trudne czasy,
  • negocjowaniu z bankiem, dzięki czemu będzie możliwe ustalenie korzystnych dla obu stron warunków (i terminu) spłaty zaciągniętego kredytu konsolidacyjnego,
  • dogłębnej analizie wybranej umowy i – w razie potrzeby – w wychwyceniu kruczków prawnych, które z punktu widzenia kredytobiorcy konsolidacyjnego są szczególnie niebezpieczne.

Kogo wybrać?

Szukając kogoś do pośrednictwa przy zaciąganiu kredytu konsolidacyjnego, warto postawić na osobę, która posiada odpowiednie kwalifikacje, ma duże doświadczenie w podobnych sprawach, działa w obrębie wielu różnych banków i… jest dostępna przy telefonie. Może się bowiem okazać, że sytuacja będzie na tyle dynamiczna, że wymagać ona będzie nie tylko kontaktu przez telefon, ale też kontaktu indywidualnego.

Kilka słów podsumowania

Trudno wyobrazić sobie zaciągnięcie wygodnego i korzystnego kredytu konsolidacyjnego, bez rzeczowego wsparcia ze strony specjalisty. Owszem, współpraca z nim kosztuje, ale wydatek ten jest na tyle mały, że z łatwością skompensują go (z naddatkiem) oszczędności uzyskane na wybranej ofercie kredytu konsolidacyjnego. Może zatem warto poszukać osoby, która nasze finanse weźmie w swoje ręce?